Азіатські супи: Рамен, Том-Ям і Лагман.ТОП-3 популярних східних супу
20.06.2021
Азіатська їжа має свій колорит. При приготуванні використовується велика кількість інгредієнтів, зелені і спецій. Традиції приготування передаються з покоління в покоління, але, тим не менш, відрізняються від регіону до регіону. Тому рецептів багато, і страви, які виходять в результаті, сильно відрізняються за смаком.
До супів у Азії особливе ставлення. Азіатські супи бувають гострими, кислими, пряними. Їх відрізняє велика кількість інгредієнтів, насиченість, незвичайний смак і аромат. Національні страви є в багатьох азіатських країнах, але ми розповімо про ТОП - 3 найулюбеніших азіатських супа: японський «Рамен», тайський «Том-Ям» та корейський «Лагман».
Рамен. Якщо ви не полюбляєте суп, отже, - ви не куштували рамен
У цієї страви досить цікава історія. Та й взагалі варто розповісти про нього докладніше, тому що він стає все більш і більш популярним у нас.
Рамен - азіатський суп, що асоціюється з Японією, але придумали його в Китаї. Саме слово теж має китайське походження і звучить на китайській мові як «ламянь». Але в японському читається вже як «рамен», що дослівно перекладається як «витягувати» і «локшина». По суті, японський рамен родич азіатського лагмана, китайського лямань і корейського рамён. І в своєму сучасному вигляді він оформився завдяки тісній взаємодії культур.
В Японії це блюдо вперше з'явилося в 1910-х роках, коли китайська кухня початку популяризується в Японії. А після Другої світової війни дешевим і смачним блюдом годували солдатів, які поверталися додому. Тоді, на зорі популярності, рамен продавали в невеликих кафе, які називалися «рамен-я». Вони збереглися і донині, але тепер рамен продають не тільки там. Його подають навіть у ресторанах, а також використовують для продажу торгові автомати.
Традиції приготування
Основні інгредієнти рамена: бульйон і локшина. Готують азіатський суп з рисовою локшиною або пшеничною. Незмінні компоненти для приготування останньої: борошно (пшеничне або рисове), вода, сіль і особлива суміш «Кансі» з карбонату калію і карбонату натрію, яка сприяє травленню і збільшує термін зберігання готового блюда. Змінена рецептура допускає додавання в тісто сирого курячого яйця або яєчного порошку.
Традиційно локшину готують вручну. Тісто витягають в тонкі нитки, періодично складаючи утворюються смужки і продовжуючи витягування. Хоча зараз вже створені автоматично раскатні апарати. Вони з'явилися в другій половині XX століття і значно спростили процес виготовлення локшини. Цими апаратами користуються великі ресторани і виробники.
Що стосується бульйону, то розрізняють кілька видів, залежно від складових:
• рибний - найчастіше готується з акулячих плавників;
• дасі - на основі сушених водоростей і рибного концентрату;
• м'ясний - азіатський суп з куркою, яловичиною, свининою.
Назва рамена залежить від виду бульйону, на основі якого він зроблений:
• сио рамен - з сіллю;
• місо рамен - з місо;
• сію рамен - з соєвим соусом;
• тонкоцу рамен - зі свинячих хрящів, кісток і жиру.
Першим раменом, який став популярним, був «Саппоро Рамен».
Особливості рецептури, подачі і вживання
Традиційні особливості рамена в Японії:
1. Локшину варять окремо.
2. Бульйон для рамена готують довго, додаючи овочі, приправи, коріння.
3. При подачі локшина викладається в піалу, заливається гарячим бульйоном, а зверху накладають додаткові інгредієнти: овочі, норі, яйця, соління, шматочки м'яса.
4. Тверді інгредієнти їдять паличками, а бульйон п'ють за допомогою фарфорового або фаянсового ложки, яку називають китайською через її особливої форми.
Після того як локшину заллють бульйоном, вона зберігає ідеальний смак всього п'ять хвилин. Тому блюдо їдять швидко, не піклуючись про звуки, які виникають в процесі. Гучні сьорбання - традиція і навіть комплімент кухареві.
Щоб спробувати справжній свіжий рамен, необов'язково їхати в Японію. У Kotosushi готують найсмачніший рамен в Дніпрі.
Особливості рамен в КотоСуші:
1. Пропонується 8 видів рамен: Курка, Курка + Креветка, Креветка і Телятина, а також кожен з перерахованих в гострій варіації, причому гострота розрахована саме на вітчизняний смак - 5-6 балів з 10.
2. Бульйон готується за традиційним рецептом протягом 8-9 годин. А потім ще стільки ж часу доводиться до ідеалу.
3. Рідину наливають у баночку. Окремо подають широку щільну локшину, приготовану з суміші пшеничного і рисової муки, і начинку в боульниці. Роздільна подача необхідна, адже локшина втрачає свій смак, якщо довго знаходиться в рідині. А так, розігріті до 75 градусів складові змішуються безпосередньо перед вживанням.
4. Розмір порції 630-650 грам. Цього дійсно вистачить, щоб наїстися. Бульйону в порції всього 250 грам, решта - це м'ясо (100 г), локшина (100 г) і начинки (тамаго, Пакча, шиітаке, яйце).
5. Ціна порції всього 199 грн при надзвичайно високій собівартості.
До супу подають вилочку, ложку і 4 серветки.
Том-Ям
Друге місце в нашому ТОПі займає Том-Ям. На відміну від рамена, він відноситься до тайських гострих супів і має кисло-гострий смак. Том-Ям вважається національним блюдом в Таїланді і Лаосі, а також поширений в сусідніх державах: Сінгапурі, Індонезії, Малайзії. Назва супу складається з двох тайських слів, переклад яких дає уявлення про особливості приготування і вмісту. «Том» перекладається як «варити», «ям» - «гострий тайський салат». До назви супу Том-Ям додають назви додаткових інгредієнтів. Том-Ям готують зі свинячої рульки, креветок і кокосового молока; з рибою, морськими гребінцями, кальмарами, куркою. Останнім часом став популярний Том-Ям з грибами.
Цікава історія походження у різновиди Том-Ям-Кунг - це той самий азіатський суп з креветками. Але туристам під виглядом Том-Ям-Кунг подають Том-Ям-Нам-Кхон - суп з креветками і з додаванням вершків або концентрованого молока. Том-Ям-Кунг знайшов популярність, коли креветки почали вирощувати штучно і вони стали більш доступними. Спочатку суп готували на прозорому бульйоні, і тільки на початку XX століття в рецептурі з'явилися вершки і молоко.
Гострий азіатський суп подають гарячим разом з порцією рису. Але в Лаосі можна зустріти суп, в який рис вже доданий.
Кожен кухар готує Том-Ям по-своєму, додаючи або виключаючи ті чи інші інгредієнти. Але основний набір компонентів такий:
• лемонграсс;
• галанга;
• лайм;
• перець;
• чилі;
• рибний соус;
• кінза.
Саме ці складові надають характерну кислинку і гостроту.
Лагман
Лагман - популярна страва у народів Середньої Азії, але поширився він, як і рамен, з Китаю. Лагман і рамен - родичі. Лагман - це теж східний суп з локшиною. Китайські народності мігрували, і корінним народам прищеплювалися нові харчові звички. Так лагман став популярним в Киргизії, Казахстані, Узбекистані, Афганістані, на Близькому Сході і Кавказі.
Кожен народ привніс щось своє в рецептуру страви, але основа його залишається незмінною:
Локшину готують двома способами: шляхом нарізки або витягування. Нарізка скорочує час приготування, але класичний рецепт передбачає витягування тіста. Особливе місце в рецептурі займає м'ясо. Найчастіше лагман - це азіатський суп з яловичиною або бараниною. Іноді його готують з м'ясом домашньої птиці, а ось свинину додають рідко, оскільки лагман поширений в країнах, де переважно живуть мусульмани. Також в суп додають свіжі овочі по сезону. Це можуть бути традиційні капуста, морква, картопля, томати, перець. А іноді це баклажани, редис, огірки, редька, стручкова квасоля. Суп обов'язково присмачують пряними травами, гострим перцем, часником і цибулею.
Готувати лагман можна в казані, тоді це буде суп, або глибокій сковорідці - у вигляді гарніру з підливою. Суп азіатський подають у великій піалі, їдять виделкою або ложкою, в ресторанах можуть подати палички.
Чому східні супи стають такими популярними у нас
Азіатська кухня стає все більш популярною. Загальний тренд помітний по числу ресторанів і кафе. Хоча, на думку шеф-кухарів і рестораторів, це повинно було статися дещо раніше. Вони ж виділяють кілька причин затребуваності азіатських страв:
1. Супи східної кухні об'єктивно смачні. У азіатських страв збалансований яскравий смак і насичений аромат. Солодке, кисле, солоне, гірке, гостре - все різноманіття присутнє в одній страві.
2. Люди стали більш мобільними, вони більше подорожують і знайомляться з культурою різних країн, в тому числі з харчовими традиціями.
3. Популярність азіатських супів частково пояснюється бажанням відкривати для себе нові смаки.
4. Це - здорова їжа, а здорова їжа зараз в тренді.
Користь східних супів
Супи азіатської кухні корисні. Вони готуються з нежирного м'яса, з додаванням великої кількості морепродуктів і овочів. Причому овочі намагаються не піддавати тривалій температурній обробці, щоб зберегти вітаміни. Якщо східний суп подають з рисом, то це «правильний» рис - білий або бурий, очищає організм від нітратів і сприяє схудненню.
До речі, про схуднення ... З усіх перерахованих страв найкалорійніший - лагман. Дієтичним його точно не можна назвати. Він поживний і ситний, тому що в 100 г страви міститься до 250 калорій. А рамен, незважаючи на щільність і насиченість, не такий калорійний: в порції 650 г близько 850 Ккал, а значить, приблизно 130 калорій доводиться на 100 г. Том-Ям трохи калорійніший: 140-160 ккал на 100 г, але калорійність залежить від інгредієнтів. Азіатський суп з морепродуктами, приготований з вершками, буде калорійнішим.
Придбати зайву вагу при помірному вживанні східних супів ви точно не зможете, тому що склад блюда - збалансований, а додатково прянощі і спеції стимулюють обмін речовин і процес спалювання жирів.
Японська кухня давно завоювала серця гурманів усього світу, і смажені роли займають особливе місце в цьому кулінарному царстві. Якщо ви ще не пробували це гастрономічне диво, то ви втрачаєте можливість насолодитися неймовірним смаком і текстурою. Смажені роли — це не тільки смачна, але й надзвичайно цікава страва, яку варто спробувати кожному.
Різноманіття риби, що використовуються для ролів, робить їх унікальними та дозволяє відчути багатство смаків та текстур. В цій статті ми розглянемо найпопулярніші види риби, що використовуються для приготування ролів і суші, та їх особливості.